Söyleşiler

Söyleşi
12HAZSal
18:00- 20:00

Annette Hanisch & Ömer Doğan

Annette Hanisch & Ömer Doğan: Tarihi ve Bugünü ile “Her An Harran” - Duyuru Genel

Bodrum Mimarlık Kitaplığı

12 Haziran 2018 Salı günü saat 18.00’da Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda Annette Hanisch & Ömer Doğan tarafından “Tarihi ve Bugünü ile Her An Harran” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirilecektir.

Annette Hanisch ve Ömer Doğan, 2017 yılında Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Harran Kaymakamlığı’nın girişimiyle yayınlanan Her An Harran-Every Moment Harran- kitabını hazırlamışlardır. Metin yazarlığını ve kitabın içeriğinin oluşturulmasını üstlenen Annette Hanisch Türkiye’de 1988 yılından günümüze dek çevirmenlik ve makale yazarlığı yapmakta olup, üretimini Bodrum’da sürdüren fotoğraf sanatçısı Ömer Doğan kitabın görsel belgelemelerini üstlenmiştir.

Tarihi ve Bugünü ile Her An Harran söyleşisi, Bodrum’un Ege ve Akdeniz kültürüyle şekillen mimarisinin içinden Harran’ın Mezopotamya ve Küçük Asya’nın devinimlerle dolu tarihiyle sürekli dönüşüm geçiren mimarisi ile kültürel çeşitliliğine uzanacaktır. Harran’ın mekânsal, yapısal ve kentsel oluşumların arka planındaki sosyal ve kültürel hareketlilik ile tarihsel süreçlerini karşılaştırmalı ve ilişkisel yorumlarının yapılmasına olanak verecek

Bodrum Mimarlık Kitaplığı
Annette Hanisch & Ömer Doğan
“Tarihi ve Bugünü ile “Her An Harran”

başlıklı söyleşi tüm katılımlara açıktır.

Tarih: 12 Haziran 2018, Salı
Yer: Bodrum Mimarlık Kitaplığı
Saat: 18:00
www.bodrumarchitecturelibrary.org

Almanya’nın Detmold kentinde doğan Annette Hanisch, Bürüksel Alman Lisesi’ni bitirmesinin ardından Hannover Konservatuarı’nda (Hochschule für Musik und Theater) müzik öğretmenliği ile Hannover Üniversitesi’nde Fransız dili ve edebiyatı eğitimi almıştır. 1988 yılından sonra Türkiye’de yaşamaya başlayan Hanisch, 2004 yılında Bodrum’da çeviri ve danışmanlık ofisini açmıştır. Almanya WDR radyosun için 2008 yılında Tuna Kiremitçi’nin ‘Dualar Kalıcıdır’ adlı romanının, 2010 yılında Ayşe Kulin’in ‘Bir Gün’ adlı romanının, 2013 yılında da Ece Temelkuran ‘Düğümlere Üfleyen Kadınlar’ adlı romanın uyarlaması ve çevirisini gerçekleştirmiştir. Tuna Kiremitçi’nin ‘Dualar Kalıcı’ adlı romanı Randomhouse BTB yayınevi için Almanca’ya çevirisi Temmuz 2015’te yayınlanmıştır. Ayrıca, 2006 yılında Deniz Ticaret Odası için “Türkiye’de Deniz Turizmi” başlıklı kitapçığın metin yazarlığını ve Almanca, İngilizce ve Fransızca çevirilerini üstlenmiştir.

1985 yılından itibaren serbest fotoğrafçılık, reklam fotoğrafçılığı ve belgesel fotoğrafçılığı yapan Ömer Doğan, 2010 yılından itibaren Bodrum’da serbest fotoğrafçılık yapmaktadır. Bodrum’un yansıra Türkiye’de Çukurca, Kilis, Adıyaman, Ankara ve Gaziantep’te, Türkiye dışında Almanya, Hollanda, Romanya ve Fas’ta ve Halep’te üretimde bulunan ve sergi açan Doğan, aralarında THY, Anadolujet ve Onur Air’in de bulunduğu ulaşım ve turizm kuruluşları için fotoğraf ve reklam filmi çekimleri gerçekleştirmiştir

Annette Hanisch & Ömer Doğan’ın gerçekleştirmiş olduğu sunuma buradan ulaşabilirsiniz.