Söyleşiler

Söyleşi
13SUBSal
18:00- 20:00

Giancarlo Alhadeff

Giancarlo Alhadeff duyuru medya-BMO

Bodrum Mimarlık Kitaplığı

1974 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Columbia Üniversitesi’nin öğretim görevlileri ve öğrencilerinin Bodrum Turgutreis için birlikte gerçekleştirdikleri ortak çalışmada yer almış mimar Giancarlo Alhadeff, 13 Şubat 2018 Salı günü saat 19:00’da Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda “Bodrum’a Geri Dönmek (Back to Bodrum)” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecektir. Alhadeff’in de rol aldığı 1974 yılındaki özgün saha çalışmaları 2015 yılında Suha Özkan ve Richard Plunz tarafından Turgutreis 1974 olarak kitaplaştırılıp yayınlanmıştır.

Giancarlo Alhedeff, üyesi olduğu Amerika, İtalya, Birleşik Krallık ve Avrupa Konseyi’nin mimarlık örgütlerinde yöneticilik yapmasının yansıra 1991 yılında kurduğu Alhadeff Mimarlık Ofisi’yle uluslararası düzlemde aktif mimarlık hizmeti vermektedir.

Alhedeff, 1974 yılında yüksek lisans öğrencisiyken Bodrum’un mimarisini tanıyıp keşfetmesinden yıllar sonra Bodrum’da ve Türkiye’de projeler geliştirmiş ve gerçekleştirmiştir.

Giancarlo Alhadeff’in Bodrum Mimarlık Kitaplığı’ndaki “Bodrum’a Geri Dönmek (Back to Bodrum) konuşması katılımcılarıyla birlikte özel bir anının paylaşılacağı bir etkinlik olarak tüm katılımlara açıktır.

Giancarlo Alhadeff’in gerçekleştirmiş olduğu sunuma buradan ulaşabilirsiniz.