Söyleşiler

Söyleşi
23SUBCum
18:00- 20:00

Murat Tabanlıoğlu

Murat Tabanlıoğlu -Duyuru Genel

Bodrum Mimarlık Kitaplığı

23 Şubat 2018 Cuma günü saat 18:00’da Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda, mimar Murat Tabanlıoğlu tarafından “İstanbul-Bodrum Arası” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirilecektir.

Tabanlıoğlu Mimarlık, Türkiye’de mimarlığın teknoloji, mühendislik ve yapı malzemelerinde sürekli yenilenen bilgi ve becerilerle yenilikçi bir etkileşim içinde ilerlemesine önderlik ederek uluslararası alanda saygın bir kuruluş olmuştur. Türkiye’nin Atatürk Kültür Merkezi ve Yeşilköy Havaalanı gibi büyük ölçekli projelerinde Hayati Tabanlıoğlu’nun nitelikli mimari arayışı ve çabasını bugün birçok ülkede faaliyet gösteren ciddi bir kurumsal yapıya taşınmasında oğlu Murat Tabanlıoğlu’nun etkinliği, yeni nesil tüm genç mimarlar için ilham ve bilgi kaynağı olmaktadır.

Türkiye’de tasarım, proje ve uygulama sürecinde birçok danışmanla ve farklı birikimlerle bir arada çalışma kültürünün gelişmesini ilke edinip öncülük eden Murat Tabanlıoğlu, uluslararası bienaller ve sergilerde Türkiye’deki mimarlık birikiminin temsili için de günümüzde öncü ve yenilikçi adımlar atmaktadır. Değişen dünya dinamiklerini takip edip Türkiye için yorumlamakla sınırlanmadan, bunun ötesine geçerek, uluslararası düzeyde yeni normları tarif edip yaygınlaştıran bir mimarlık etkinliğini Türkiye’de yürütebilmenin örneğini vermektedir.

Kendisini İstanbul’a olduğu kadar aynı zamanda Bodrum’a da bir aidiyet duygusu taşıdığını belirten Murat Tabanlıoğlu’nun

Bodrum Mimarlık Kitaplığı
Murat Tabanlıoğlu
"İstanbul-Bodrum Arası"

konulu söyleşisi tüm katılımcılara açıktır.

Murat Tabanlıoğlu’nun gerçekleştirmiş olduğu sunuma buradan ulaşabilirsiniz.